Mieszanka, która sprawi, że Twój dom będzie pachniał cudownie...

Pixabay

Nasz nastrój od razu poprawia przyjemny zapach, więc aby cieszyć się relaksującą atmosferą, dom powinien mieć miłą woń.


Z drugiej strony czujemy się niekomfortowo, gdy dom ma silny lub nieprzyjemny zapach. Na przykład odświeżacze powietrza ukrywają silny zapach posiekanej cebuli, a zapach pojawia się ponownie, gdy ich efekty znikną. Dlatego ujawnimy przepis na niedrogi, naturalny odświeżacz powietrza, który pozostawi przyjemny i długotrwały zapach w domu.

Oto jak to przygotować

Będziesz potrzebować:

1 łyżka sody oczyszczonej
10 kropli olejku
1 szklanka letniej wody
1 szklanka białego octu
Butelka z rozpylaczem

Instrukcja:

Wlać płyn zmiękczający do butelki z rozpylaczem, dodać wodę i soda oczyszczoną. Zamknij butelkę, dobrze wstrząśnij i spryskaj mieszaninę w całym domu.

Ponadto poniższy przepis na domowy środek do płukania tkanin pozostawi przyjemny zapach twoim ubraniom:

Będziesz potrzebować:

10 g sody oczyszczonej
800 ml octu jabłkowego cedru
20 kropli olejku
150-200 ml gorącej wody
3,5 l plastikowy pojemnik

Instrukcja:

Potrzebny jest duży plastikowy pojemnik, ponieważ zmiękczacz do tkanin rośnie. Wlej do niej gorącą wodę, dodaj ocet jabłkowy i sodę oczyszczoną, a one spowodują reakcję chemiczną, objawiającą się wieloma pęcherzykami. Gdy tylko opadną, przenieś mieszaninę do pustej butelki, dodaj olejki eteryczne, wymieszaj i przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu. Użyj tego zmiękczacza do tkanin, jak zwykle używasz zmiękczaczy komercyjnych.

W związku z tym stanowią one skuteczną alternatywę dla produktów komercyjnych bogatych w chemikalia. Jak tylko zaczniesz ich używać, będziesz zadowolony z ich pozytywnych efektów!


Autor: Thehealthideas.com

Czytaj również

Walka z negatywnymi skutkami stresu

Życie w ciągłym biegu, nieustające telefony z pracy, liczne obowiązki w domu, brak czasu na relaks i odpoczynek – nic dziwnego, że przy obecnym stylu życia ludzki organizm jest narażony na stres nawet kilkanaście razy bardziej, niż dawniej!

Zapach partnera dobry na stres

Zdenerwowana? Nie możesz zasnąć? Świetnym sposobem na zmniejszenie poczucia napięcia i niepokoju może być przytulenie się do koszulki partnera, nawet wtedy kiedy on jest daleko.

Czy młodość chroni przed konsekwencjami braku snu?

Młodzi ludzie, którzy zarywają noce w weekendy i śpią potem do południa, w poniedziałki cierpią na klasyczny jet-lag. Zła higiena snu prowadzi u nastolatków do absencji w szkole.

Jak jesienne przygnębienie odróżnić od depresji?

Za oknem szara plucha, słońce coraz niżej, wyjazdy wakacyjne już za nami, a przed nami – obowiązki. Takie okoliczności nie sprzyjają tryskaniu energią, optymizmem ani dobrym humorem.