Używając oleju kokosowego, będziesz w stanie uzdrowić zęby!

PIXABAY

Olej kokosowy to jedna z najbardziej wszechstronnych i najzdrowszych rzeczy, które możemy wykorzystać. Znajduje mnóstwo zastosowań leczniczych, i najwyraźniej jest doskonały dla zdrowia jamy ustnej.


Wielu lekarzy twierdzi, że infekcje jamy ustnej są przyczyną wielu poważnych chorób, takich jak choroby serca, demencja, udary mózgu i problemy z oddychaniem.

Jednak komercyjne pasty do zębów są pełne szkodliwych substancji chemicznych i drażniących. Większość z nich jest naładowana aspartamem, triklosanem, fluorem i laurylosiarczanem sodu, z których wszystkie są bardzo niebezpieczne. Na przykład, Triclosan hamuje funkcję gruczołów dokrewnych, a laurylosiarczan sodu wpływa na kubki smakowe.

Z drugiej strony ten cudowny olej ma silne właściwości antybakteryjne, a zawarte w nim enzymy trawienne zapewniają zdolność niszczenia bakterii.

Według dr Damiena Brady'ego, głównego badacza w Athlone Institute of Technology, olej kokosowy jest silną alternatywą dla dodatków chemicznych, ponieważ ma wysoką zawartość skorygowanych enzymów i zapewnia niesamowite efekty przy znacznie zmniejszonych stężeniach.
Oto jak zrobić pastę do zębów z domowej pasty kokosowej:

Składniki:

  • Połowa szklanki oleju kokosowego
  • 2-3 łyżki sody oczyszczonej
  • 15-30 kropli olejku (cytryny, mięty pieprzowej)

Wymieszaj składniki w odpowiednim pojemniku i użyj pasty zamiast komercyjnej pasty do zębów. Aby zoptymalizować zdrowie jamy ustnej, powinieneś także wypróbować starożytną technikę znaną jako ssanie oleju. Powinieneś ssać łyżkę tego oleju w 15-20 minut na pusty żołądek każdego ranka. Następnie wypluć i umyć zęby.

Ta praktyka wybieli zęby i wyeliminuje wszystkie bakterie z jamy ustnej.


Autor: longevitybox.com

Polecamy

Czytaj również

Dojrzała skóra potrzebuje czegoś więcej

Najlepsze kremy, zdrowa dieta i aktywność fizyczna – robisz wszystko, by jak najdłużej zachować zdrowie i młody wygląd?

Trądzik – choroba nie tylko dojrzewającej młodzieży

U mieszkańców Paragwaju czy Papui Nowej Gwinei nie spotyka się trądziku. W krajach rozwiniętych choruje na niego ponad 80 proc. osób między 12. a 24. rokiem życia. Ale średnia wieku osób zgłaszających się do lekarza z powodu ropnych krost rośnie. Dlaczego trądzik coraz częściej mają osoby po trzydziestce?

Czy łuszczyca to tylko choroba skóry?

Łuszczyca to schorzenie autoimmunologiczne. W jej przebiegu olbrzymią rolę odgrywa stres i poczucie niezrozumienia, które jest udziałem wielu chorych. Im go mniej, tym lepiej. Zadbajmy o swoich bliskich!

Używając oleju kokosowego, będziesz w stanie uzdrowić zęby!

Olej kokosowy to jedna z najbardziej wszechstronnych i najzdrowszych rzeczy, które możemy wykorzystać. Znajduje mnóstwo zastosowań leczniczych, i najwyraźniej jest doskonały dla zdrowia jamy ustnej.

Artykuły powiązane

Fakty i mity

6 mitów na temat mycia rąk

2018-02-02
Fakty i mity

Kuchnia siedliskiem bakterii?

2017-11-12
Senior

Seniorko, myj zęby – przegonisz raka

2017-10-29